Badanie wzroku

bezpłatne badanie wzroku

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak istotną kwestią jest regularne badanie wzroku. Niezależnie od tego czy odczuwamy silny ból, pieczenie oczu, czy też zaczynamy dostrzegać u siebie problemy z widzeniem z różnych odległości – wszystko to stanowi niezwłoczne wskazanie do wizyty u lekarza. Warto zadbać o siebie i swój wzrok i odwiedzać optyka przynajmniej raz do roku, ażeby móc w porę wykluczyć ewentualne choroby oczu.

Dlaczego badania wzroku są takie ważne?

Badanie wzroku wykonuje się między innymi po to, aby dobrać pacjentowi odpowiednie okulary lub soczewki. Ważne, żeby badania przeprowadzili z Tobą dyplomowani optometryści, którzy na samym początku przeprowadzą z Tobą wywiad lekarski, po czym dokonają pomiaru ostrości widzenia i ustalą odpowiednią korekcję.

Jak przebiega proces widzenia

Jednak wzrok powinno się badać nie tylko po to, aby w razie potrzeby zastosować silniejsze szkła kontaktowe lub okulary, ale również po to, aby móc wykryć wczesne objawy chorób oczu. Regularne wizyty pomogą wykryć chorobę we wczesnym jej stadium, dzięki czemu może uda się wdrożyć odpowiednie leczenie w momencie, kiedy jeszcze nie zaczęły pojawiać się poważne jej następstwa. Profilaktyczne badania wzroku, wykonywane przy pomocy nowoczesnego sprzętu i doświadczonych optometrystów, są w stanie wykazać nawet najmniejsze zmiany chorobowe i zapobiec ich rozwojowi.

Niezwykle istotne jest też badanie wzroku u dzieci, gdyż może uchronić je przed wieloma chorobami oczu i problemami ze wzrokiem w dorosłym życiu. Podobnie jak w przypadku osób dorosłych, regularne wizyty umożliwiają szybkie wykrycie i zapobieganie pojawienia się wad wzroku u dziecka. Prawidłowy rozwój wzroku powinien być kontrolowany zarówno przez rodziców, jak i lekarza specjalistę.

Jak przebiega proces widzenia

Co wchodzi w zakres bezpłatnego badania wzroku?

  • wywiad lekarski
  • szczegółowe badanie wzroku
  • informacje na temat mocy szkieł okularowych
  • analiza wzroku pod kątem różnych aspektów środowiskowych, takich jak wpływ pracy czy innych nawyków
  • wskazania dotyczące higieny układu wzrokowego

Jak długo trwa badanie wzroku w salonie optycznym?

Badanie wzroku trwa bardzo krótko, bo zaledwie pół godziny.

Nie trzeba się do niego przygotowywać, wszystko odbywa się na miejscu.

Badanie można przeprowadzić u dorosłych oraz u dzieci po 8 roku życia.

Musisz pamiętać, że odpowiednio przeprowadzone badanie wzroku stanowi podstawę komfortowego widzenia. Dlatego warto, żeby było one wykonane przez doświadczonego specjalistę w dziedzinie okulistyki. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać odpowiednie okulary, prawidłowo skorygować wady wzroku oraz wykryć ewentualne choroby. Umów się już teraz na bezpłatne badanie wzroku w salonach Visionoptyk.

GDZIE BEZPŁATNIE ZBADAĆ WZROK W WIELKOPOLSCE

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIE WZROKU W JEDNYM Z SALONÓW SIECI VISIONOPTYK

Sprawdź atrakcyjne promocje na okulary w wielkopolsce